Ofis ve Büro Taşımacılığı

Nakliye işlerinde ofis ve büro taşımacılığı taşımacılık olarak ayrı bir önem ve özen gösterilmesi gereken işlerden birisidir. Bu anlamda ofis ve büro taşınma işlemlerinde aranılan en iyi hizmeti sağlamak adına gerekli araştırma ve incelemelerin en doğru ve iyi bir şekilde yapılması gerekir. İnceleme raporu doğrultusunda malzeme ve ürünler istenildiği şekilde istenilen yere taşınması ve doğru bir şekilde demonte edilmesi sağlanmaktadır.

Ofis ve büro taşımacılığında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi büro ve ofis eşyalarını dikkatli ve titiz bir şekilde istenilen yere taşımaktır. Bunun için ekspertiz raporu doğrultusunda firma olarak tüm çalışma ekipmanları önceden incelenerek numaralandırma işlemi yapılır ve bu doğrultuda malzemelerin doğru bir şekilde taşınması sağlanmaktadır. Ofis ve büro eşyaları olarak kasa, bilgisayar, fax makinası gibi önemli ve dikkat edilmesi gereken malzemeler uygun paketleme ve ambalajlama sistemi ile taşınması sağlanmaktadır. Bu eşyalar dışında diğer ofis malzemeleri de uygun ambalajlama sistemi ile istenilen yere doğru bir şekilde taşınmaya çalışılmaktadır.

Ofis ve Büro Taşımacılığında Uygulanan Yöntemler

Kaliteli ve ideal taşıma işlemi için ofis ve büro taşımacılığında uygulanan yöntemler olarak şunlar yapılmaya çalışılmaktadır:

· Büro ve ofis taşımacılığının en ideal ve doğru bir şekilde yapılması için öncelikli olarak ilk iş taşınılacak olan eşyaların ayrıntılı olarak listesinin yapılmadır. Bu işlemler titizlikle yapılarak eşyaların listesi ayrıntılı olarak çıkartılır.

· Ofis ve büro taşımacılığında eşya ve malzemelerin incelenmesi işlemi yapıldıktan sonra hazırlanan liste doğrultusunda tüm eşyalara ayrı olarak numara verilir. Böylece neyin nereye taşınacağı en iyi şekilde hesap edilerek olası karmaşalık durumunun önüne geçilmiş olur.

· Eşyalarınızın listelenmesi ve numaralandırılması işleminden sonra malzemenin durumuna göre uygun şekilde paketleme ve ambalajlama sistemi uygulanmaktadır. Dosya, masa evrak, güç kaynakları gibi tüm ofis ve büro malzemeleri kendilerine özgü ambalajlama ve paketleme ile koruma altına alınır.

· Malzemelerin uygun paketleme ve ambalajlama işlemlerinden sonra arzu edilen yere demonte işlemlerinin yapılması en iyi şekilde sağlanmaya çalışılmaktadır.

· Tüm bu taşınma işlemlerinin sırasıyla yapılması neticesinde kaliteli büro ve ofis taşımacılığı gerçekleştirilmektedir.